Backlink Nedir

Backlink, bir web sitesinin, başka web sitesinde yer alan o web sitesinde verilmiş Linke verilen addır. o linkin ilgili site içeriğince uygun oluşu backlink  değerini arttır. Sitenizin içerisinde yer alan özgün içerikler, zamanla başkaları tarafından fark edilir ve yayılmaya başlar. özgün içeriğe sahip olmak arama motorlarınca açılan yeni kapı gibidir, sitenizin arama motorları gözünde değerinin artması anlamına gelir. Bir web sitesi ne kadar kaliteli backlink aldıysa, o kadar kıymetli bir hal alır.

Bir web sitesi diğer siteler tarafından ne kadar öneriliyorsa bu web sitesi kalitelidir. Backlink bir web sitesi için olmazsa olmazlardandır. Backlink bir web sitesinin popülerliğini belirleyen etkenlerden biridir Backlink’in katkı sağladığı diğer bir sistemse Google’nin algoritmalarından biri olan Trustrank sistemidir. Trustrank Google’nin sitenize verdiği önemi göstermektedir. Web siteleriniz 10 puan üzerinden değerlendirilir. Google için bir web sitesi diğer siteler tarafından ne kadar fazla kaliteli Backlink alıyorsa o kadar önemli ve değerli bir site olarak kabul edilir. Ama Backlink alırken dikkat etmeniz gereken birkaç husus vardır

İşte bunlardan birkaçı

  1. Google’nin banladığı sitelerden Backlink alırsanız size bir faydası olmayabilir
  2. Link çöplüğü tabir ettiğimiz fazlaca link iceren sitelerden Backlink alırsanız Google bu Backlinkleri sevmediği için sitenize pek fazla bir katkısı olmaz. 
  3. Gizli Backlink veren sitelerden uzak durun. Bu tip sitelerden fayda değil zarar edersiniz
  4. Backlink süreç dahilinde edinin  birden fazla backlink bir anda edinmeyin

İşte Size Önereceğimiz Durumlar

  1. İçeriğinizle alakalı sitelerden Backlink almaya çalışın.
  2. Kaliteli dizinlere kayıt olmaya çalışın. "Toplist turk" gibi 10 yıllık domain
  3. Sosyal medyadan link almaya çalışın. "örn: Facebook,Twitter"
  4. forum veya bloglarda yazılar yazarak bu sitelere siteniz ile alakalı linkler paylaşın